30.03.2019 “SOKÓŁ” Kolbuszowa Dolna – “SOKÓŁ” Nisko 0:1

Niestety, przegrywamy kolejny mecz ligowy. Zajmujemy ostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznego miejsca tracimy 8 punktów. W pierwszej połowie znakomitą okazje do strzelenia bramki miał Jakub Zaskalski, wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy lecz nie trafił czysto w piłkę. W 43’ minucie tracimy bramkę z rzutu karnego. Konsekwencją rzutu karnego była “praca” pana sędziego w tym spotkaniu. Sędzia nie zauważył przewinienia na Jacku Maciorowskim (może VAR ? ;-)) i w konsekwencji miejscowi mieli swoją sytuację czyli rzut karny. Tracimy bramkę do “szatni”. Po przerwie wyszliśmy mocno zmotywowani i wysokim pressingiem na drużynę gospodarzy. Stworzyliśmy kilka sytuacji, ale brakowało skuteczności.
Do końca rundy pozostało 13 spotkań (może ta “13” okaże się szczęśliwa).

W sobotę, 06 kwietnia o 13.00 gramy mecz z „Piastem” Tuczempy.

Zapraszamy i czekamy na gorący doping :-).

23.03.2019 “Sokół” Nisko – “Karpaty” Krosno 1:1

Mecz o 6 pkt. Szybko zdobyta przez nasz zespół bramka. Pierwsze 45 minut pod nasze dyktando, wyśmienitą sytuacje w 25’ miał Zaskalski i “Sokół” mógł prowadzić 2:0. Druga połowa pod dyktando gości. W 56’ tracimy bramkę na 1:1 po rzucie rożnym. Typowy mecz walki.

Szkoda, że nie wygrany :-(.

Jubileuszowy turniej młodzieży

W dniu 16.03.2019 rozegrano turniej z okazji “100” – lecia klubu w którym uczestniczyła młodzież z rocznika 2008.

1 miejsce w turnieju zajęła drużyna SMS MIELEC,
2 miejsce “Sokół” Nisko,
3 miejsce “Ziomki” Rzeszów,
4 miejsce Sokół II Nisko,
5 miejsce “TEAM” Przecław,
6 “Stal” Stalowa Wola.

Wybrano również: najlepszego bramkarza – SMS Mielec Marcel ŻURAWSKI, najlepszego strzelca – Wiktor Bolka “Sokół” Nisko i najlepszego zawodnika – Szymon Gagał “Ziomki” Rzeszów.

Każdej z drużyn wręczone pamiątkowe puchary, który wręczał przewodniczący Rady Miasta Nisko Marcin Folta.

„Pierwsze koty za płoty” – remis z v-ce liderem

Remis 1:1. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie naszego „Sokoła” z wiceliderem tabeli, „Polonią” Przemyśl. Mecz walki w środku pola. Okazji bramkowych było bardzo niewiele. My straciliśmy gola po rykoszecie – strzał blokowany przez obrońcę „Sokoła” zamienił się w wysokiego loba i wylądował w siatce naszej bramki, poza plecami zaskoczonego Patryka Drzymały. Straty odrobił Vitaly Slawecki, dobijając piłkę po małym zamieszaniu pod bramką gości.

WSZYSCY NASI ZAWODNICY ZASŁUGUJĄ NA POCHWAŁĘ. Walczyli o każdą piłkę. Każdy, kto przypadkowo znalazłby się na meczu, nie powiedział by, że jest to pojedynek „czuba” z „dołami” tabeli. Wynik (chyba 🙂 ) sprawiedliwy – nas niestety satysfakcjonujący w małej części. Potrzebujemy punktów – ale obyśmy tak dalej remisowali z „czubem”, a zwycięstwa osiągali z „dołami” tabeli.

Zawodnicy „SOKOŁA” pokazali, że umieją grać w piłkę nożną. Trzeba z nich jeszcze tylko zrobić drużynę. A to już jest zadanie trenera. Może i nie łatwe, ale na pewno z tymi graczami w pełni osiągalne.

Trzymamy za niego (i nich 🙂 ) kciuki !

W niedzielę wyjazd do Dębicy na mecz z „Wisłoką” (17.03, godz.15.00).

(-opa)

Kadra na rundę wiosenną 2018/2019

Od góry, od lewej strony:
Patryk Buda, Piotr Sulich, Vitaly Sławecki, Marcin Szewc, Dariusz Drelich, Kamil Miśko, Krystian Bik, kierownik Stanisław Smender, Rafał Leśniowski – Trener
środkowy rząd:
Szymon Łyko, Mateusz Sudoł , Jacek Maciorowski, Bartłomiej Miazga, Jakub Zaskalski, Wojciech Tyczyński, Kamil Wojtak
dolny rząd:
Jacek Wołoszyn, Jacek Stępień, Patryk Drzymała, Krzysztof Piętowski, Kamil Dziewit

RUNDA JESIENNA ZAMKNIĘTA

Przygotowania do sezonu 2018/2019

14.07.2018 „Rotunda” Krzeszów – „Sokół” Nisko 1:12
(4x zawodnik testowany, 3x Marcin Tur, 1x Marcin Szewc, 1x Jacek Stępień, 1x zawodnik testowany, 1x zawodnik testowany)
28.07.2018 „Siarka” II Tarnobrzeg – Sokół Nisko 1:4
(2x Marcin Tur, 1x zawodnik testowany, 1x zawodnik testowany)
01.08.2018 „Sokół” Sokolniki – „Sokół” Nisko 1:8
(3x Marcin Tur, 2x Damian Juda, 2x Zawodnik testowany, 1x Michał Serafin)

Artur Szkutnik nowym trenerem „Sokoła”

Nowym trenerem „Sokoła” Nisko został Artur Szkutnik. Ostatnim klubem który prowadził jako trener byli juniorzy starsi Siarki Tarnobrzeg. Wcześniej Artur Szkutnik prowadził takie zespoły jak: GKS Świniary, Iskra Sobów, LZS Samborzec, OKS Wielowieś. Posiada licencje I Klasy UEFA A.

Życzymy powodzenia nowemu trenerowi w nadchodzącym sezonie.

Walne Zebranie

W środę 13 czerwca 2018r, na godzinę 18.30 przewidziane jest Walne Zebranie Sprawozdawcze.
Zapraszamy wszystkich członków klubu oraz zainteresowanych obserwatorów i kibiców.
Przedstawiony zostanie plan pracy na następny okres sprawozdawczy oraz omówione dotychczasowe działania.

Zapraszamy (członkowie klubu – obecność obowiązkowa).

W „Sokole” już wakacje …

Porażka z „Rzemieślnikiem” Pilzno 0:2.

Po zwycięstwach nad  Wiśniową ( 2:0 – 5 maj), Sanokiem ( 2:0 – 16 maj) i „Granicą” Stubno ( 2:1 – 19 maj) zapewniliśmy sobie utrzymanie w IV lidze. Co prawda, w międzyczasie była jeszcze porażka w Dębicy ( 3:1 – 12 maj) i wydarty remis w Ropczycach ( 2:2 – 26 maj), ale nie miało to już większego znaczenia nad dalszymi losami naszej gry w obecnej klasie rozgrywkowej. W przyszłym sezonie ponownie spotykamy się na 4-ligowych boiskach.
I może dlatego w grę naszej ekipy wkradł się delikatny marazm, jakieś rozprężenie i chyba już oczekiwanie na zasłużone zakończenie sezonu. W czasie tego miesiąca zdarzyła się jeszcze kontuzja Tomka Wietechy – która trochę napsuła nerwów naszym kibicom, ale może dzięki temu Wołoszyn mógł zaliczyć udany debiut na IV-to ligowej murawie.

Pozostały jeszcze trzy kolejki.
Teraz jedziemy do Wiązownicy (środek tabeli – 03.06.2018r., godz.18.00), następnie gościmy u siebie zaprzyjaźnionego „sąsiada  zza miedzy” – „Unię” Nowa Sarzyna, a kończymy meczem z innym „Sokołem”, liderem tabeli – „Sokołem” Sieniawa, który też już właściwie zapewnił sobie awans do III ligi.

Czyli – wakacje :-)))

Nieudany wyjazd …

Porażka 2:1
W 80 minucie meczu strzelamy gola na 1:1, a „Wisłok” od tego momentu, z powodu czerwonej kartki traci jednego zawodnika. Gramy w 11-stu przeciwko 10-ciu i w 90 minucie tracimy bramkę na 2:1.