„Piast” Tuczempy – „SOKÓŁ” Nisko 2:0

   Rozpoczynamy niestety od porażki.
RELACJA Z MECZU – NOWINY24.PL – (Artur Bżdżoła)

W drużynie gospodarzy w podstawowym składzie pojawiło się aż pięciu nowych piłkarzy, w porównaniu do sezonu poprzedniego. Kibiców szczególnie ucieszył powrót Kamila Aaba. Pomocnik Piasta zagrał bardzo dobry mecz, zdobył obie bramki. Od pierwszych minut zarysowała się przewaga miejscowych. Łukasz Czub dograł w pole karne i w ostatniej chwili jeden z obrońców uprzedził Aaba. Odpowiedź Sokoła była szybka. Po rzucie rożnym niepewnie bronił Patryk Strawa, Jacek Stępień potężnie huknął i piłka ocierając słupek poszybowała wysoko za bramkę. W 17. Minucie dobrą piłkę z głębi pola otrzymał na skrzydle Marcin Gołębiowski. Popędził do rogu, dośrodkował w pole karne i Aab uderzył na bramkę. Tomasz Wietecha świetnie obronił, lecz przy dobitce był bez szans. Po zdobytym golu gospodarze zwolnili, oddali pole Sokołowi. Mogło się to źle skończyć w 32. minucie. Z rzutu wolnego dogrywał Marcin Tur, źle wybijał Rafał Noga i w świetnej sytuacji znalazł się Dariusz Drelich. Pomocnik gości uderzył bardzo słabo wprost w Patryka Strawę. Tuż przed przerwą świetną okazję miał Krystian Lebioda, jednak trafił wprost w golkipera Piasta. Dobijać próbował Krzysztof Puzio, ale uczynił to nieporadnie. Tuż po przerwie po szybkiej, składnej akcji pomiędzy Patrykiem Brodą a Bartłomiejem Rabą ten pierwszy uderzył nad bramką. Wyrównać próbował Kamil Kołodziej, ale jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką. Golem zapachniało w 71. minucie. Aab posłał świetne podanie do Raby, ten trafił jednak w Wietechę. Dwie minuty później kapitalną akcję rozegrali gospodarze. Raba zagrał do Brody, ten lekko dograł w pole karne Sokoła. Zawodnicy gości stanęli jak zaczarowani a Aab przymierzył tuż przy słupku i mógł zbierać gratulacje od kolegów. Wynik mogli podwyższyć Czub, Paweł Kubas i Viktor Sakhniuk, ale dobrze bronił Wietecha.

Bramki: 1:0 Aab 17, 2:0 Aab 73.
Piast: Strawa – Czub, Jaroch, Noga, Salwach – Gołębiowski (70 Wiącek), Wota ż (77 Kubas), Broda ż (89 Stopyra), Rączka (74 Tarnawski), Aab (84 Pasaj) – Raba (81 Sakhniuk). Trener Marek Strawa.
Sokół: Wietecha – Tabaka, Stępień, Maciorowski, Szpyra (57 Kowal) – Tyczyński (74 Powęska), Drelich (74 Bednarz), K. Lebioda, Kołodziej, Puzio ż (66 Sudoł) – Tur. Trener Artur Lebioda.

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.